Program » Konírna stage:

Chill out:

Raggae, Dancehall, Punk, Techno, Trance, Acid a další styly, které vás zrovna napadnou...

Kino:

NON STOP PROMÍTÁNÍ FILMŮ: HORROVÁ A SCI-FI TVORBA Z LET 1900 až 1950.

A speciální film Hrabě Molekula z produkce Skandál Jahody je již čtvrtým dílem ze série Ondřejovských masakrů. Tentokrát film slouží jako pocta starým němým horrorům z 30 let, hlavně filmu Upír Nosferatu od Friedricha W. Murnaua. Příběh začíná nevinou oslavou zásnub Adama s Gabrielou, nikdo s účastníků však netuší, že město Ondřejov má za sebou temnou minulost, která se každé noci probouzí. Aby film dodržel atmosféru starých filmů je černobílí a němý. O Hudební doprovod k projekci se postará projekt Vepřové prase.

Divadlo:

PACHÝŘ – PACEJOFF

Tři členové loutkářského souboru Rámus, který na Plzeňsku působí už dlouhých patnáct let, Jakub Vašíček, Ondřej Müller a Tomáš Kutek od loňského roku v užším kroužku ještě odvážnějí experimentují s porušováním divadelních konvencí, pilně zkoušejí a úspěšné vystupují jako přátelské sdružení Pachýř Pačejoff. Po ztečení Šrámkova Písku, Loutkářské Chrudimi a Jiráskova Hronova se zúčastnili pražských festivalů Přelet nad loutkářským hnízdem a Next wave a nyní v plzeňském Divadle Dialoguvádějí souhrnně výsledky své dosavadní práce v pásmu Pachýř ležící psící. Úvodní veselé příhody Pachýře a Chroše na dřeň oproštěnými výrazovými prostředky (loutky představují hrdiny jako kouli a krychli) přibližují nejběžnější situace ze života obou kumpánů (například jak slavili hranatiny, jak šli do kina, jak nakupují apod.) s nedořečeností evokující nevyřčená tajemství našich životů.

Aktuálních problémů se s nevšední vynálezavostí dotýkají incenace Don't Šajn (téma počítačových her je básnivě a s ironií pojednáno využitím materiálu z papundeklových krabic), Autošach (hrací automat v ní ztělesňuje herec s jedinou rekvizitou – šaškovskou čepicí) či Pachýřovo hledání (pozor, čtenáři Plže, nejdůležitější loutkou je tu kniha!). Absurdním humorem osvěžuje „minipředstaveníčko“ Tajemnství kurzívy i veselé výstupy s nepvydařenou improvizací či s memorováním startovní listiny koňských dostihů. I když hlavním smyslem činnosti souboru Pachýř Pačejoff jsou nápaditá scénická vyjádření, zdá se, že jeho autorská „dramatická literatura“ je nejednou dostatečně svébytná. Tři přátelé se však také pokoušejí o příležitostnoukolektivní tvorbu básnickou a prozaickou, která by snad mohla zpestřovat stránky Plže podobně, jako je už pravidelně osvěžují testy Jana Sojky a Davida Charváta z Antidivadla či Jiřího Č. Ulricha z Divadla Amceth

ZTRACENÁ EXISTENCE (www.ztracenaexistence.cz)

Spolek nalezl svou kulturní perspektivu v oblasti divadelní, hudební a zábavné tvorby.Rozměr naší činnosti se vyznačuje tím, že mylně nezaměňujeme komplikovanost za hodnotnost. Patříme proto k příznivcům vědomě odlehčené zábavy ale zároveň udržujeme vysokou uměleckou úroveň.

Jak to děláme? Jako alkointelektuálové využíváme kreativitu, kterou může alkohol v součinnosti s intelektem poskytovat. Varujeme před povyšenectvím intelektuálů i spadnutím mezi alkoholiky. První je elitářská póza druhé zas nebezpečná nemoc. Alkointelektualismus se tak jasně vymezuje od "nezávislých" intelektuálů, kteří nedokáží snížit svoji důstojnost, i od závislých alkoholiků, kteří zas přílišnou důstojností ani nedisponují. V souladu s tímto naším uměleckým směrem i životním postojem můžeme s nadhledem kombinovat jednoduché a náročné, trapné a vtipné, povrchní a důmyslné, nezávazné a vážně míněné

 

 

 

 


© 2009 sety.cz | DanP | CMS by Weebo | Loadtime: | 0,026048s |