Areál » Městečko Sedlec- Prčice

Město Sedlec- Prčice se nachází v nejjižnější části středních Čech, na rozhraní okresů Benešov, Příbram, Písek a Tábor. Pro okolí Sedlce-Prčice se koncem 19. století vžilo mezi turisty pojmenování "Český Merán". Město včetně přidružených osad má necelých 3000 obyvatel, řada dalších občanů zde pak tráví podstatnou část roku (chalupáři, chataři). Sedlec a Prčice se v minulosti vyvíjely jako dvě samostatná města. Prčice je staršího původu - je kolébkou slavného českého rodu pánů z Růže (Rožmberkové). Páni z Hradce, Landštejna, Ústí - ti všichni se jako ke svému prapředkovi hlásili k Vítkovi z Prčice. Jeho erb - pětilistá růže - je prvním známým českým rodovým erbem vůbec.

Významnějšími architektonickými památkami jsou v Sedlci-Prčici a okolí především církevní stavby (kostel sv. Vavřince v Prčici, sv. Jeronýma v Sedlci, kaple Bolestné Panny Marie v Jetřichovicích a bezesporu budova zámku se zámeckým areálem, kde se bude konat náš festival.

Celonárodní proslulost získalo městečko díky oblíbenému turistickému pochodu Praha - Prčice, který se v roce 2008 uskuteční již po třiačtyřicáté. Jeho cíl na Vítkově náměstí v Prčici přiláká každoročně třetí sobotu v květnu tisíce pochodníků. V okolí města je možnost koupání v mnoha rybnících i v nejbližších městech. Hezky upravené koupaliště nabízí města Tábor, Benešov, Bechyně, Příbram a další.


© 2009 sety.cz | DanP | CMS by Weebo | Loadtime: | 0,016294s |